Friday, 13 May 2011

Afrykańsko-karaibsko-polska impreza

Zarezerwujcie sobie piątek 27 maja na wspaniałą imprezę w rytmach afrykańsko-karaibsko-polskich. Jest to już druga taka zabawa zorganizowana przez grupę DACA (Dorset African Caribbean Association) wraz z polską społecznością w Dorset. Poprzednia impreza „Get Together” miała miejsce 19 lutego i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Dlatego zachęceni ostatnim sukcesem, Dorset African Caribbean Association postanowiło zorganizować kolejną imprezę, tym razem będzie to Quiz Night – czyli kulturowe wyzwanie dla trzyosobowych drużyn, które będą odpowiadały na pytania dotyczące kultury krajów afrykańskich, Karaibów oraz Europy Środkowej i Wschodniej. Polski Kurier postanowił wziąć udział w zabawie i również wystawi swoją drużynę. Rywalizacja zapewne będzie ostra, gdyż dla zwycięskiej drużyny przewidziano atrakcyjne nagrody.
Jednak Quiz Night to nie tylko konkurs z nagrodami, ale przede wszystkim spotkanie rożnych kultur oraz możliwość rozmowy i poznania nowych, ciekawych ludzi. Poza tym jest to doskonała okazja, żeby nauczyć się czegoś nowego o krajach i kulturze afrykańskiej i karaibskiej, a także dowiedzieć się czegoś więcej o naszej rodzimej wschodnio-europejskiej kulturze.
„DACA jest bardzo otwarta na integrację z polską społecznością. Celem tego typu zabaw jest spotkanie i rozmowa ludzi z różnych kultur” – wyjaśnia Tony z grupy DACA. Poprzednia impreza Get Together zgromadziła wiele osób, które miały okazję spróbować tradycyjnych potraw afrykańskich, karaibskich i polskich, dzieci zaś mogły obejrzeć Bolka i Lolka, Reksia oraz wziąć udział w wielu przygotowanych dla nich zabawach. Jedną z ciekawszych atrakcji była gra na afrykańskich bębnach.
Zabawa jest otwarta dla wszystkich bez względu na wiek, organizatorzy zapraszają również rodziny z dziećmi. Dostępny będzie mini bufet z przekąskami, herbatą i kawą. Można przynieść swoje napoje (bezalkoholowe).
Quiz odbędzie sie w budynku Bourne Spring Trust przy St. Mary's Road (na rogu z Holdenhurst Road) w Bournemouth, BH1 4QP. Początek o godzinie 18.00.
No comments:

Post a Comment