Saturday, 28 May 2011

Szczęśliwi ci, którzy mieszkają w Bournemouth

Mieszkańcy Bournemouth to wesoła gromadka. Tak bardzo podoba im się życie w tym nadmorskim mieście, że w niedawno przeprowadzonej ankiecie zagłosowali na nie, jako najszczęśliwsze miejsce w Wielkiej Brytanii. Ankieta miała na celu wyłonić miasta w Wielkiej Brytanii, których mieszkańcy są najszczęśliwsi. W głosowaniu Bournemouth święcił triumfy.
Wyniki ankiety oparte były na opinii lokalnych mieszkańców odnośnie zalet i wad ich miast i miasteczek. Wzięło w niej udział ponad 27000 osób, które poproszono o przyznanie oceny ich miastom w wielu kategoriach dotyczących na przykład parków i miejsc rekreacyjnych, charakteru i osobowości miasta, służby zdrowia, szkół i bezpieczeństwa. Bournemouth uplasowało się w pierwszej piątce we wszystkich kategoriach. W kategorii parków, miejsc rekreacyjnych i szkół nadmorski kurort zajął pierwsze miejsce, w kategorii charakteru i osobowości trzecie, pod względem opieki zdrowotnej miasto znalazło się na drugim miejscu a pod względem bezpieczeństwa na piątym. Ankieta została przeprowadzona przez Rightmove - brytyjski portal internetowy z ofertami nieruchomości.
David Palmer, dyrektor agencji nieruchomości Frost & Co uważa, iż dobre wyniki Bournemouth to głównie zasługa jego nadmorskiej lokalizacji: „Zeszłego wieczoru po pracy spacerowałem promenadą. To naprawdę wspaniały wypoczynek i to za darmo.” I dodał: „Mamy siedem mil piaszczystych plaż i zewsząd jest do nich bardzo łatwy dostęp". Pam Donnellan, przewodnicząca Rady Miasta Bournemouth jest bardzo zadowolona z tak dobrego wyniku: „Jestem zachwycona sukcesem naszego miasta w głosowaniu, przede wszystkim dlatego, że to właśnie lokalni mieszkańcy tak wysoko cenią sobie życie w Bournemouth. W szczególności cieszy mnie fakt, iż miejskie parki i szkoły otrzymały tak wysokie noty, to dla nas wielki sukces. Traktujemy to jako uznanie dla pracy i zaangażowania naszych pracowników, którzy nieustannie starają się, aby Bournemouth było miastem, z którego wszyscy możemy być dumni."

Szczęśliwi mieszkańcy Bournemouth to także szczęściarze - ich plaże otrzymały niedawno Niebieską Flagę oraz nagrodę Quality Coast za czystość i wysoką jakość.
Obie nagrody przyznano również plażom w Poole, Christchurch i Swanage. Właściciele hoteli i restauracji już zacierają ręce – początek sezonu to doskonały czas na przyznanie tych nagród, a czyste i zadbane plaże przyciągają ogromną ilość turystów.
Nagrodzone plaże w Bournemouth to Alum Chine, Durley Chine, Fisherman’s Walk, Southbourne i Boscombe Pier. W Poole zwyciężyły Sandbanks, Shore Road, Canford Cliffs Chine i Branksome Chine. Phil Barton, przewodniczący organizacji charytatywnej Keep Britain Tidy działającej na rzecz ochony środowiska, która przyznaje nagrody tłumaczy: „Tradycyjne wakacje w Wielkiej Brytanii od zawsze kojarzą się z nadmorskimi kurortami, zachęcamy zatem wczasowiczów, aby na nowo pokochali nasze wspaniałe wybrzeża i miejscowości na południowym zachodzie Anglii. Nasze plaże są idealnym miejscem na spędzenie wakacji, a dzięki otrzymanym przez nie nagrodom jest to oficjalne."

No comments:

Post a Comment